عوامل موثر در قیمت طراحی وب سایت

عوامل موثر در قیمت طراحی وب سایت

عوامل موثر در قیمت طراحی وب سایت

قبل از این که بخواهیم در مورد عوامل موثر در قیمت طراحی وب سایت حرف بزنیم باید اطلاع داشته باشیم که هزینه طراحی وب سایت بدون شک  از مهمترین مواردی است که قبل از سفارش سایت باید به آن پرداخت.

به خاطر اینکه هر نفر ممکن است بر حسب قدرت مالی و یا شرایط کاری که داشته ، نتواند مبلغ بسیار زیادی را برای طراحی وب سایت هزینه کند.

بعضی از نفرات هم ممکن است به یک سایت حرفه ای احتیاج داشته باشند و مبلغ  طراحی وب سایت برای این قبیل افراد از اهمیت چندانی برخوردار نباشد و تنها به دنبال کیفیت بالای سایت باشند.

بدین ترتیب آشنایی با عوامل موثر در قیمت طراحی وب سایت می تواند برای هر دو دسته خیلی زیاد مفید و تاثیر گذار باشد.

مقدمه

هزینه  طراحی وب سایت برای هر شرکتی طراحی وب سایت  متفاوت از شرکت های دیگر می باشد و هر شرکتی نسبت به معیارهای ویژه و یکتایی که دارد مشخص می‌کند که برای طراحی یک وب سایت چه قیمتی در نظر گرفته است.

اما بحثی که در این جا برای کارفرمایان از اهمیت خاصی برخوردار است پیدا کردن شرکتی می باشد که علاوه بر ارائه کار با کیفیت قیمت مناسبی هم دریافت کند.

 می توان گفت که  قیمت بالا نیز، تضمین‌ کننده کیفیت بالای کار نیست.

اما باید توجه داشت که برای اینکه کاری با کیفیت و حرفه‌ای باشد ظرافت، تجربه و علم کافی را می‌طلبد. حتما به صرف هزینه زیادی هم نیاز خواهد داشت.

بااین وجود باید توجه داشته باشید که به خاطر قیمت زیادی که بعضی از برنامه نویسان و طراحان وب سایت دریافت می‌کنند فریب نخورید؛ چونکه الزاما هر قیمت بالایی به این معنی نیست که نتیجه عالی داشته باشید.

می توان گفت یکی از بزرگ  ترین بازه های هزینه خدمات را می توانید در حوزه طراحی سایت ببینید.

هر فرد یا شرکتی که به کار طراحی وب سایت مشغول می باشد ، قیمت های  متفاوتی را برای طراحی وب سایت ارائه می کند.

این اختلاف قیمت در قسمت طراحی سایت ، باعث سردرگمی کارفرمایان نیز شده است.

به عنوان مثال ممکن است آگهی طراحی سایت با قیمتی بسیار اندک باشد اما امکانات زیادی را داشته باشد. از طرف دیگر نیز شرکتی را پیدا میکند که دارای امکانات نه چندان گسترده  می باشد اما با هزینه ای بسیار زیادی ارائه می دهد.

معرفی عوامل موثر در قیمت طراحی وب سایت

داینامیک یا استاتیک بودن سایت

عوامل موثر در قیمت طراحی وب سایت
داینامیک و استاتیک بودن وب سایت

از عوامل اصلی در قیمت طراحی سایت می توان به داینامیک و یا استاتیک بودن آن اشاره کرد .

استاتیک یا دینامیک بودن سایت یکی از اصول زیبایی آن  می باشد.  باید دقت کنیم که سایت ما از کدام نوع می باشد.

اگر استاتیک بود قیمت طراحی سایت چندان زیاد نخواهد بود. استاتیک به این معنی می باشد که شما قادر به تغییرات در سایت خود نمی باشید.

اما اگرسایت شما دارای پنل مدیریت باشد و بتوانید تغییرات در سایت داشته باشید ، آن موقع می توان گفت که سایت شما داینامیک بوده و هزینه ی بالایی خواهد داشت.

هزینه طراحی سایت های داینامیک به کیفیت سایت و رضایت کاربران وابسته می باشد . تعداد بالایی از سایت های موجود در بازار داینامیک هستند .

به طور معمول سایت های داینامیک به سبب اینکه قابلیت های زیادی دارند، دارای محبوبیت بسیار بیشتری می باشند. وبا توجه به اینکه استفاده کردن از سایت های داینامیک برای کاربران بسیار جذاب تر از سایت های استاتیک می باشد، اغلب افراد مایلند سایت خود را به صورت داینامیک طراحی کنند.

معمولا سایت های داینامیک قابلیت مانور خیلی زیادی را دارند ، چون هم طراح سایت و هم کاربر می توانند کارایی خیلی بهتر و بیشتری را بر روی سایت داشته باشند. این موضوع بر روی محبوبیت سایت های داینامیک تاثیر به سزایی داشته است. سایت های استاتیک به طور معمول برای معرفی خدمات یک مجموعه کاربرد دارد ، اما استفاده های بسیار زیادی از سایت های داینامیک می شود.

دامنه

دامنه یا به عبارتی (domain)، همان آدرس سایت می باشد و دارای  پسوندهای مختلفی می باشد. مثل: com. ، .ir ، inf.  و … که هزینه ی هرکدام از دامنه ها با یکدیگر تفاوت دارد. دامنه یک نام مستقل برای کسب و کار محسوب می شود که در url  وب سایتتان نمایش داده می شود.

این نام همانند اثر انگشت بوده و فقط مختص وب سایت شماست. اگر چه  ممکن است دیگر وب سایت ها نیز نام دامنه ای مشابه با نام وب سایت شما داشته باشند، اما در هر صورت نام دامنه شما به هیچ عنوان با آنها یکی نخواهد بود.

بعد ازاینکه نام دامنه را انتخاب کردید باید هزینه های آن را نیز به صورت سالانه پرداخت نمایید. این مورد جز اولین هزینه های شما در طراحی سایت می باشد.

اصلا چرا نام دامنه مهم می باشد؟

نام دامنه سایت شما از اهمیت بالایی برخوردار است چون که باعث شکل گیری هویت آنلاین وب سایت شما در اینترنت می شود.

 اگر قصد دارید با هزینه کمتری طراحی سایت را انجام دهید ، مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین ترین دامنه برای کار شما، دامنه با پسوند ir. می باشد.

هزینه ثبت دامنه ir در حال حاظر حدود ۶ هزار تومان می باشد و هزینه دامنه ی com به طور تقریبی ۱۳۰ هزار تومان می باشد.

پس در نتیجه می توان گفت که هزینه یک دامنه معمولی به صورت سالانه عددی بین ۵۰۰۰ تا ۲۰۰٫۰۰۰ تومان است. شرکت های زیادی در ایران هستند که اقدام به فروش دامنه می کنند.

هاست

عوامل موثر در قیمت طراحی وب سایت
هاست از عوامل موثر در قیمت طراحی سایت

هاست در طراحی وب سایت اهمیت بسیار بالایی دارد. می توان گفت که هاست (Host) فضا و یا مکانی است که شما برای گذاشتن اطلاعات و فایل ها و کد های سایت خود به آن احتیاج دارید.

به عبارتی می توان گفت که هاست سرویسی است که به کاربران اینترنتی شما اجازه می دهد تا به سایت شما دسترسی داشته باشند.

به طور خلاصه می توان گفت که یک هاست مکانی را در سرور خود برای شما ایجاد می کند تا کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنند از همه جای دنیا به آن دسترسی داشته باشند.

هزینه، هاست نیز مانند هزینه دامنه، باید به شکل سالانه پرداخت شود.

انواع هاست عبارت است از :

  • هاست های اشتراکی :  قیمت هاست های اشتراکی به طور متوسط از پنجاه هزار تا دو میلیون تومان در سال متغیر می باشد. در این سرویس ها، شرکت هاستینگ شما منابع مورد استفاده برای وب سایتتان را در کنار سایر وب سایت ها به اشتراک می گذارد.
  • سرورهای خصوصی مجازی (VPS): قیمت  VPS هم به طور معمول بین یک میلیون تا ده میلیون تومان در سال متغییر می باشد. در این نوع از هاست ها هم منابع یک سرور بزرگ ، در میان چندین وب سایت به اشتراک گذاشته می شود، اما از آنجا که مدیریت مناسب تری در این سیستم وجود دارد، شما به طورمعمول به میزان منابع مستقلی دسترسی دارید.
  • سرورهای اختصاصی: قیمت سرورهای اختصاصی  نیز می توان گفت که ما بین پنج میلیون تا چند صد میلیون تومان در سال است. با استفاده از همچنین سرویسی، وب سایت شما کاملا به منابع یک سرور دسترسی دارد. چنین هاست هایی معمولا مناسب وب سایت هایی می باشد که دارای ترافیک حداقل ۱۰۰ هزار بازدید در ماه می باشد.

گرافیک سایت

یکی از قسمت هایی که لازم هست برای آن خوب هزینه کنید، بخش گرافیکی سایت می باشد.

در طراحی سایت ها عناصر گرافیکی کوچک و بزرگ و ساده و پیچیده ای به کار رفته است.

عناصر گرافیکی تا مقدار قابل توجهی می توانند کیفیت سایت شما را افزایش دهند. و این کار برعهده گرافیست های متخصص و با مهارت می باشد.

سایت های گرافیکی کیفیت بیشتری در مقایسه با سایر سایت ها، که از عناصر گرافیکی استفاده نکرده اند، دارند.

البته یک طراح سایت خوب این موارد را تا حد زیادی برایتان در نظر می گیرد اما اگر تمایلی به طراحی بنر، لوگو و آرم ها دارید برای اینکه سایت حرفه ای تری داشته باشید باید از طراح گرافیست استفاده کنید.

سئو و بهینه سازی

عوامل موثر در قیمت طراحی وب سایت
بهینه سازی از عوامل موثر در قیمت طراحی وب سایت

در واقعیت تمام کسب و کارها وقتی که به طراحی وب سایت فکر می کنند و برای آن برنامه ریزی انجام می دهند توقع دارند تا نسبت به هزینه های انجام شده حداقل بازدهی را داشته باشند و باعث افزایش رونق کسب و کارخود شوند.

این مساله نیز به طور معمول از طریق موتورهای جستجو گر و نمایش سایت شما در رتبه های برتر موتورهای جستجو به وجود می آید.

از اصلی ترین بخش های طراحی وب سایت حرفه ای، بهینه سازی سایت است. چونکه شما باید در موتورهای جستجو در رتبه های بالا باشید تا بتوانید فروش خوب و کسب درآمد به نسبت بالایی داشته باشید.

پنل مدیریتی قدرتمند

یکی دیگر از امکاناتی که برای هزینه طراحی سایت مهم است ، داشتن یک پنل مدیریتی قدرتمند در سایت است .

تیم های برنامه نویسی برای اینکه یک پنل مدیریتی قدرتمند و کاربردی طراحی کنند ، باید به طور ویژه و اختصاصی روی سایت مورد نظر شما کار کنند.

برای اینکه محتوای سایت  قابل تغییر باشد نیازمند یک پنل مدیریتی بسیار قوی می باشد که طراحی و اجرای آن می‌تواند به طور مستقیم بر قیمت طراحی سایت تاثیرگذار می باشد.

ایران وب ست با تجربه و تخصص خود در بخش های مختلف از جمله طراحی، گرافیک، برندسازی، بهینه سازی و سئو،  همواره در اندیشه جلب رضایت مشتریان خود بوده و بهترینها را برای شما آرزومندیم.

برخی از عمده خدمات ایران وب ست به شرح ذیل می باشد:

پشتیبانی سایت

بهینه سازی و سئو سایت

تولید محتوا

تبلیغات در گوگل ادز

تیم تخصصی ایران وب ست با سالها تجربه در  زمینه طراحی وب سایت و بهینه سازی ، آماده ارائه انواع خدمات دیجیتال به شما عزیزان در حوزه های مختلف  میباشد.

امیدواریم مطالعه ی این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *